Звернення Бомбушкара І.С. до Міністерства соціальної політики України (2014).

Міністерствосоціальноїполітики України

 м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

Бомбушкара Ігоря Стефановича

25.12.1976 року народження

Адреса: 01042, м. Київ

телефон: +38 (066) 243-52-61

З А Я В А

Згідно підпункту 21, пункту 4 Положення «Про міністерство соціальної політики України», затвердженого Указом Президента України  від 06 квітня 2011 року № 389/2011, Мінсоцполітики розробляє і затверджує міжгалузеві кваліфікаційні характеристики посад керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та професій робітників, включених до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, і погоджує галузеві кваліфікаційні характеристики; розробляє в установленому порядку Класифікатор професій та готує пропозиції щодо внесення до нього змін і доповнень; готує пропозиції щодо вдосконалення організації та нормування праці; розробляє і затверджує міжгалузеві норми праці.

Із включенням до Державного класифікатору ДК 003-09 таких професій, як астролог (5151), ворожка та хіромант (5152),  в Україні фактично  відбулася легалізація сегменту окультно-містичних послуг.

Однак, включені до класифікатору професії 5151, 5152, не мають ані кваліфікаційних характеристик, ані критеріїв атестації (за винятком астрологів), ані відповідних державних навчальних  програм, ані критеріїв перевірки діяльності так званих «екстрасенсів».

Згідно листа Міністерства соціальної політики від 23.07.2014 року № 270/13/133-14, на мій запит про надання публічної інформації, мені було повідомлено, що діяльність астрологів, ворожок та хіромантів не суперечить чинному законодавству, вказані професії внесені до класифікаторів  в провідних країнах світу. Незважаючи на це,  Мінсоцполітики, так і не повідомило причини відсутності елементарних кваліфікаційних критеріїв до даних професій. (копія листа додається).

У своєму листі від 23.07.2014 року, заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський повідомив, що кваліфікаційні вимоги до професій «ворожка» та «хіромант» — відсутні і це унеможливлює розроблення навчально-програмної документації, ліцензування надання освітніх послуг з даної професії (копія листа додається).

Таким чином, не розробляючи кваліфікаційні характеристики, Мінсоцполітики  фактично не виконує свої функції у повному обсязі. В свою чергу це призводить до функціонування в Україні повністю неврегульованого  ринку  окультних послуг  та  неконтрольованих державою фінансових потоків.

Залишаючись за межами державного регулювання, під приводом надання окультних послуг, які  включені до класифікатору професій, — певними особами систематично  вчиняються шахрайські дії, практика незаконної лікувальної діяльності, яка призводить, у тому числі, до смертельних випадків. Громадяни, звернувшись за окультними послугами,  ризикують потрапити у сферу впливу осіб, які страждають різноманітними захворюваннями та розладами психіки, сповідують деструктивні культи.  Лише в місті Києві діє близько 30 різноманітних окультних центрів, шкіл та інститутів, а також  нараховується близько 15 тисяч хіромантів, магів, астрологів,  ворожок,  провидиць тощо. Вказані особи та організації не мають жодного контролю з боку держави.

У ситуації, яка склалася,  відповідне нормативно-правове забезпечення, розробка та впровадження кваліфікаційних характеристик та  навчальних програм, випуск спеціалізованих підручників, посібників та методичної літератури,  розробка ліцензійних умов з підготовки та атестації спеціалістів такого профілю, видача фахових дипломів державного зразку, — суттєво поліпшать існуючу ситуацію.

У звязку з цим, виникає необхідність в у терміновій  розробці та впровадження кваліфікаційних характеристик професій «ворожка» та «хіромант».

Зважаючи на перераховані обставини, керуючись пп. 21 п.4 Положення «Про міністерство соціальної політики», —

П Р О Ш У:

1)    Прийняти заяву до розгляду;

2)    Розробити та затвердити в установленому порядку кваліфікаційні характеристики професій  астролог (5151), ворожка та хіромант (5152);

3)    Про наслідки розгляду заяви повідомити ініціатора у встановлений законодавством термін.

Додатки:

Копія листа Мінсоцполітики (2 аркуші);

Копія листа Міносвіти (2 аркуші)

З повагою, Ігор Бомбушкар

Посилання на офіційні документи:

Лист-відповідь з Міністерства науки і освіти України

Лист-відповідь з Міністерства соціальної політики України