Письмо в Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины (2012).

Письмо в Министерство науки образования молодежи и спорта

Вихідний № 001/12

Від «22» квітня 2012 року

Міністру освіти і науки, молоді та спорту України

Табачнику Дмитру Володимировичу

01135, місто Київ, проспект Перемоги, 10

Шановний Дмитро Володимировичу!

Міжнародна громадська організація «Центр психологічної допомоги «Сонце що сходить» пропонує співпрацю з Міністерством  освіти і науки, молоді та спорту України у сфері розробки та впровадження  державних навчальних програм.

Із включенням до Державного класифікатору ДК 003-09 таких професій, як астролог (5151), ворожка та хіромант (5152), відбулася легалізація значного сегмента окультно-містичних послуг, у зв’язку з чим збільшилась кількість зловживань у даній галузі. При цьому, включені до класифікатору професії не мають ані критеріїв атестації, ані відповідних державних навчальних програм.

Під приводом надання окультних послуг, вчиняються шахрайські дії. Крім того, громадяни ризикують потрапити у сферу впливу осіб, які страждають різноманітними захворюваннями та розладами психіки.  На сьогодні лише в місті Києві діє близько 30 різноманітних окультних центрів, шкіл та інститутів,  нараховується близько 15 тисяч хіромантів, магів, астрологів,  ворожок,  провидиць тощо. Місячний обіг даного бізнесу складає сотні тисяч доларів США, однак це жодним чином не контролюється державою та обумовлює існування тіньового сегменту економіки.

Активно розгортається діяльність із надання окультних послуг і в глобальній мережі Інтернет. Безліч сайтів, на яких, як правило, адміністратор виступає і в якості чаклуна (астролога, ворожки, провісника, хіроманта), пропонують за певну грошову винагороду позбутися різноманітних хвороб,  гармонізувати стосунки з оточуючими, довідатися про майбутнє. Парадоксальним є факт того, що безпосереднього контакту з клієнтом не відбувається, а гроші в рахунок оплати так званих послуг, перераховуються на карткові рахунки шахраїв  приватними переказами.

Розповсюджуючи інформацію щодо своєї діяльності, шахраї надають клієнтам дипломи неіснуючих окультних шкіл, університетів та академій.

Вважаємо, що у ситуації, яка склалася, відповідне нормативно-правове забезпечення, розробка та впровадження Міністерством державних навчальних програм, випуск спеціалізованих підручників, посібників та методичної літератури,  розробка ліцензійних умов з підготовки та атестації спеціалістів, видача фахових дипломів державного зразку,  суттєво поліпшить існуючу ситуацію. Це дозволить державі та громадськості контролювати ринок окультних послуг, сприятиме наповненню державного бюджету за рахунок сплати вище перерахованими особами податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

У зв’язку з викладеним вище, керуючись статтею 40 Конституції України, частиною 1 статті 9, частиною 3 статті 6, статтями  32-33 Закону України «Про інформацію»  підпунктами 7, 39, 51 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України № 410/2011 від 08 квітня 2011 року,

П Р О С И М О:

1. Розглянути  питання  розробки та впровадження Міністерством  освіти і науки, молоді та спорту України державних навчальних програм за професіями астролог (5151), ворожка та хіромант (5152);

2. Розглянути питання щодо можливості залучення представників Міжнародної громадської організації «Центр психологічної допомоги «Сонце що сходить», інших громадських об’єднань до процесу розробки навчальних програм, випуску спеціалізованих підручників, посібників та методичної літератури,  розробки ліцензійних умов з підготовки та атестації спеціалістів за професіями астролог (5151), ворожка та хіромант (5152).

З повагою, Голова Великої ради І.С. Бомбушкар